Solveo

"Pierwsza pomoc" w zakresie kodów GTU - przygotuj się do pierwszego raportowania JPK_V7M!

 

Od 1 października 2020 r. obowiązuje nowy JPK_V7M.

Wymusza on na podatnikach posługiwanie się m.in. kodami GTU. Przepisy w tym zakresie są jednak niejednoznaczne i nieczytelne. Praktyki podatkowej z oczywistych względów zaś brak.

Za każdy zaś błąd (w tym: zły kod, brak kodu gdy jest wymagany albo stosowanie na wyrost gdy nie jest wymagany) podatnik może zapłacić 500 zł kary, a odpowiedzialne osoby mogą również zostać pociągnięte do odpowiedzialności KKS.

Obserwując w ostatnich tygodniach narastające obawy wokół JPK_V7M, SOLVEO przygotowało dla Państwa proste narzędzie, swoistą „pierwszą pomoc” w zakresie identyfikacji kodów GTU.

Znajdą w nim Państwo:

  • listę towarów i usług objętych obowiązkowym oznaczeniem kodami GTU – z podziałem na właściwy kod;
  • wyszukiwarkę kodów GTU – po kodzie statystycznym towaru lub usługi można odnaleźć kod GTU do zastosowania;
  • dodatkowe wskazówki interpretacyjne.

Choć mamy świadomość, że wobec złożoności nowych wymogów, proponowane narzędzie na pewno nie rozwiąże wszystkich dylematów –  wierzymy, że praktyczne zestawienie w jednym miejscu tak szerokiego spectrum danych będzie stanowiło dla Państwa „pierwszą pomoc” (względnie, „ostatnią deskę ratunku”) w bieżących dylematach.

Zachęcamy do bezpłatnego pobrania naszego narzędzia z wykorzystaniem poniższego formularza. Po wprowadzeniu swoich danych – otrzymają Państwo na wskazany adres e-mail link do pobrania pliku.

Pozdrawiamy
Zespół SOLVEO

JPK_V7M - "Pierwsza pomoc" w identyfikacji kodów GTU by SOLVEO